You can get 12 car washes for $100. What is the unit price? (CALCULATOR ALLOWED)
You can also get 5 car washes for $44. What is the unit price? (CALCULATOR ALLOWED)
12 car washes for $100 or 5 car washes for $44 What is the better buy?
- 12 car washes for $100
- 5 car washes for $44